Slovensko čebelarstvo odlikuje večstoletna in svetovno znana tradicija. Najbogatejši muzej, ki jo prikazuje, je nedvomno Čebelarski muzej v prvem nadstropju Radovljiške graščine. Odletite v svet kranjske sivke, spoznajte zgodovino čebelarjenja in občudujete raznovrstne panjske končnice.
Zbirko Čebelarskega muzeja sestavljajo tri ključne teme, ki zaznamujejo naše čebelarjenje: zgodovina čebelarjenja na Slovenskem s svetovno znanimi čebelarji, poslikane panjske končnice in avtohtona rasa čebele, kranjska sivka.
Čebelarski muzej so odprli leta 1959 in je do danes po svojih vsebinah in obsegu edinstven v slovenskem in tudi evropskem prostoru. Ponaša se z največjo razstavljeno zbirko poslikanih panjskih končnic, pristne slovenske ljudske umetnosti. Med končnicami je na ogled tudi najstarejša do zdaj ohranjena končnica iz leta 1758. Od spomladi do jeseni je v Čebelarskem muzeju tudi opazovalni panj z živimi čebelami.
Obisk Čebelarskega muzeja lahko končate ob ogledu dokumentarnega filma o kranjski sivki oziroma kranjski čebeli, avtohtoni slovenski rasi čebele, v slovenskem in angleškem jeziku.
Razstava je v slovenskem, angleškem, nemškem in italijanskem jeziku. V muzeju so zaključenim skupinam ob predhodni najavi na voljo vodeni ogledi v slovenskem, nemškem in angleškem jeziku.
Viri: www.slovenia.info